NIPTIFY uuringu eeldused

  1. NIPTIFY uuringut saab teha kõikides naistekliinikutes üle Eesti. Sobiva koha leiad allolevalt kaardilt.
  2. Uuringu jaoks saab anda vereproovi Tartu laboris kohapeal. Saatekirja ei ole vaja. NIPTIFY hind on Tartu laboris 250 eurot.
  3. Vereproovi saab anda alates 10+ rasedusnädalast kuni raseduse lõpuni.
  4. NIPTIFY uuring sobib üksikrasedusega patsiendile. Test on tulemuslik ka kehavälise viljastamise ja doonormunaraku kasutamise korral. Loote südametöö on vaja kinnitada ultraheliga.
  5. NIPTIFY uuringu jaoks võetakse ema vereproov. Enne võib süüa ja juua tavapäraselt.
  6. Uuringu tulemused jõuavad Patsiendiportaali keskmiselt viie tööpäevaga. Tulemused on nähtavad patsiendile, arstile ja/või ämmaemandale.
  7. Haigekassa kompenseerib NIPTIFY testi neile, kellele OSCAR uuringu tulemusel on ilmnenud kõrgenenud kromosoomhaiguste risk. See on 10-15% kõigist rasedatest. Teised pered peavad uuringu eest ise tasuma. 

NIPTIFY uuringu välistus

  1. NIPTIFY uuringut ei saa teha mitmikraseduse korra. Kaksikutele vahendab Täppismeditsiini labor Panorama või MaterniT PLUS testi.
  2. Uuringut ei saa teha, kui patsiendile teadaolevalt on raseduse ajal tuvastatud pahaloomuline kasvaja.
Logo 001

Anna vereproov NIPTIFY meditsiinilaboris

Kui andsite vereproovi NIPTIFY meditsiinilaboris ja vajate selgitusi oma testi tulemuste kohta, siis on teil võimalus saada laboriarsti konsultatsiooni (20 min). Laboriarst selgitab vastusraporti tulemusi ja annab nõu edasiste tegevuste osas. Kuigi NIPTIFY on väga täpne sõeluuring, siis kõrge riski korral vajab see täiendavaid uuringuid.